FINALA dintre Simona Halep și Jelena Ostapenko S-A ÎNCHEIAT! Cine este NOUA CAMPIOANĂ de la Roland Garros!

576
0
DISTRIBUIȚI

Simona Halep a pierdut finala de la Roland Garros și șansa de a deveni numărul 1 mondial în fața Jelenei Ostapenko. Românca a condus în multe momente ale meciului, a luat primul set, a condus cu 3-0 în al doilea, dar letona a revenit de fiecare dată.

Halep a condus cu 3-1 și în setul decisiv, dar Jelena Ostapenko s-a impus cu 6-3 în decisiv.

Scorul final Simona Halep – Jelena Ostapenko: 6-4; 4-6; 3-6

Decursul meciului:

6-4, 4-6, 3-5. Ostapenko e doar la un game de victorie

6-4, 4-6, 3-2. Halep nu își poate păstra serviciul, iar Ostapenko revine.

6-4, 4-6, 3-1. Halep se distanțează după ce face break-ul.

6-4, 4-6, 2-1 pentru Halep, într-un game în care Ostanpenko a greșit mai mult.

1-1. Ostanpenko mitraliază pe tot terenul.

1-0. Simona câștigă primul game al setului decisiv. Românca nu joacă strălucit, adversara sa lovește feroce.

6-4, 4-6 Jelena Ostapenko egalează la seturi, după ce Halep a condus cu 3-0 în runda secundă.

6-4, 4-5. Ostapenko va servi pentru a egala la seturi

loading...

6-4. 3-4. Forcingul lui Ostapenko continuă și letona face break-ul.

6-4, 3-3. Letona egalează și revine de la 0-3 pentru Halep

3-2. Letona reușește break-ul pe serviciul Simonei.

6-4, 3-1. Ostapenko își face cu greu serviciul, dar nu cedează.

6-4, 3-0. Halep își câștigă serviciul și se distanțează.

6-4. 2-0. Haelp face breakul, după un game extrem de disputat.

1-0. Simona începe bine setul doi, revenind de la 0-40 pe serviciul ei.

6-4. Simona Halep câștigă primul set al finalei, după o primă rundă în care letona lovit furibund, dar a și greșit mai mult.

5-4. Simona revine în game și conduce meciul

4-4. Ostapenko riscă și își câștigă serviciul

4-3. Halep își face cu greu serviciul.

3-3 Halep răspunde la fel.

2-3. Letona face breakul din nou.

2-1 Halep își face serviciul

1-1. Ostapenko începe perfect meciul, cu break pe serviciul Simonei. Halep răspunde cu un break și ea.